نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل پدرم با من

1162
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46741
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Question مشکل پدرم با من

سلام میخواستم قبل از توضیح مشکلم همه چیزو در مورد خودم بگم :

من یک پسر 16 ساله ام و یه خواهر 10 ساله دارم .
    جدیدا تو مدرسه نمونه دولتی مشغول به تحصیلم در رشته علوم انسانی .
    پدرم کارمنده و از ساعت 6 صبح تا 3 بعد از ظهر ادارس .
    مادرم هم خانه داره .

پدرم با من خیلی مشکل داره هر روز با من دعوا میکنه مثلا من بیشتر تو اتاقمم و درس میخونم و وقتی میام تو حال تا باهاشون تلویزیون تماشا کنم میگه اَه واز این اومد ، الکی کتکم میزنه و فحشم میده .
    پدرم اهل روستا بوده و پدرش دامدار بوده ، پدر بزرگم انسان خیلی بی ادبیه و بیشتر مواقع میگه محمد تو هیچی نمیشی و گویا وقتی پدرم بچه بوده پدربزرگم اونو خیلی اذیت میکرده و کتکش میزده !!
    حالا پدرم داره این کارا رو سر من در میاره ، رابطه پدرم با خواهرم خیلی خوبه و حتی وقتی خواهرم کار اشتباهی انجام میده هیچ کاری بهش نداره مثلا یه بار آب پاشید رو تلویزیون و سوزوندش و هیچی بهش نگفت و تا من میومدم بگم خواهرم کی آب میپاشه رو تلویزیون میگفت دهنتو ببند اما من چند سال پیش که یه تبلت درب و داغون رو که خودش 2 سال استفاده کرده بودش رو صفحشو سوزوندم تا همین الان داره منت میزاره سرم که زدی سوزوندیش با اینکه کلی کتک زدتم .
    پدر من اصن به من هیچ گونه محبتی نمیکنه و هر هفته با مادرم دعوا میکنن
    پدرم تا باهاش حرف میزنم میگه دهنتو ببیند و فحش رکیک میده پدر و مادرم همیشه درحال فحش دادن به منن مثلا یه بار به پدرم گفتم که میشه این مسئله ریاضی رو بهم توضیح بدی ؟؟ اومد نشست توضیح داد و من گفتم ایینجاشو نفهمیدم و گفت تو خری و هیچی نمیفهمی (البته اینا فحشا خوبشن )

انقد بهم فحش داده که دیگه منم ناخودآگاه وقتی رفیقام چیزی میگن یهو از دهنم در میرع و بهشون یچیزی میگم .

جدیدا خواهرم هم یادگرفته بهم فحش میده وقتی هم میگم که این داره فحش میده میگن کار خوبی میکنه
    نمیدونم مشکل خوانواده من با من چیه ؟؟
    جدیدا افسردگی گرفتم و گوشه گیر شدم و دیگه هیچ چیزی برام جالب نیست هر روز حالم داره بدتر میشه جدیدا پرخاشگر هم شدم واقعا نمیدونم چیکار کنم !!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : مشکل پدرم با من

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز

درک میکنم این رفتار های پدرتون برای شما ناراحت کننده هستند

و اینکه شما در پاسخ رفتار اشتباه خانواده و پدرتون مقابله به مثل نمیکنید قابل تحسین هستش
    شما به عنوان فرزند وظیفه دارید که به والدین خودت احترام بگذاری حالا درمورد شما که پدر و مادرتون خودشون حرمت خودشون رو میشکنند و باعث تخریب شخصیت خودشون میشن حرف دیگه ای هستش

در ابتدا باید گفت که راه حل اساسی ریشه یابی رفتار های پدرت هستند که شما باید علت رفتارهای پدرتون رو ریشه یابی کنید
    با توجه به نکاتی که عنوان میکنین
    یکی از این عوامل تربیت ناصحیح خانواگی هستش ؛ یعنی پدر شما در یک خانواده با اخلاق انسانی و اسلامی رشد نکرده و به احتمال زیاد مورد خشونت و بی احترامی پدر بزرگ شما بوده ، خب طبیعیه نباید از پدرتون انتظار داشته باشید که رفتارهای سنجیده تری داشته باشه ، پدر شما درحال حاضر یک بیمار هستش
    چون در شرایط روستا و رفتارهای تند پدرش رشد و تربیت داشته
    پس باید به یاد داشته باشی طرف مقابل شما یک فرد بیماری هست که خودش آسیب دیده و الان به قصد و عمد به تو پرخاش و تندی نمیکنه

عامل بعدی در ریشه یابی رفتار های پدر شما معاشرت با دوستان و همکاران بد هستش ؛ که در این صورت باید به نحوی ارتباط ایشون رو با اونها کاهش داد و دوستان مناسب و همکاران خوب جایگزین بشه

گاهی اوقات بیماری های جسمانی یا روانی یا عدم مهارت برخورد با خانواده و فرزند نوجوان موجب اختلالات رفتاری در حیطه خانواده میشه که در این صورت باید با یک روان شناس یا روان پزشک مسأله رو به صورت حضوری در میان گذاشت و با مشاوره از راه دور و از طریق پرسش و پاسخ نمیشه مسأله رو حل کرد .

گاهی اوقات خود نوجوان باعث تحریک رفتارهای نا مناسب والدین میشه که در این حالت شما باید تمام محرک هایی که باعث میشه پدرتون خشونت داشته باشه رو حذف کنید
    مثلا اگر پدر شما به نوع پوشش و صحبت شما حساس هستند سعی کنید به استانداردهای ایشون به عنوان وضع کننده شئونات خانه احترام بزارید و رعایتش کنید

وخب مشکلات اقتصادی و فشار گرانی در بروز چنین رفتارهایی نقش دارند ، مثلا تبلت در اختیار شما بود که سوخت درسته عمدا نبوده اما پدرت هم عصبانی شده و رفتار تندی داشته
    شما نباید در خصوص سوخته شدن صفحه تلویزیون و صفحه تبلت خودت رو با خواهرت مقایسه کنی
    خواهر شما یک دختر بچه ۱۰ ساله ای هست که الان برای پرخاش کردن به ایشون و تند رفتار کردن باهاش خیلی زوده
    هرچند این رفتار اصلا درست نیست اما در خصوص یه بچه ۱۰ ساله اصلا اصلا درست نیست

خب شاید همین مقایسه کردن شما که خودت رو با خواهر ۱۰ ساله مقایسه میکنی بیشتر باعث بروز نارضایتی خانواده میشه
    تا حالا بهش فکر کردی ؟!
    شما به عنوان یک پسر بالغ ۱۶ ساله نباید خودت رو با خواهر ۱۰ ساله مقایسه کنی ، این کاملا طبیعی هست که خانواده از شما رفتار مطلوب تر و پسندیده تری نسبت به خواهرت انتظار داشته باشند

همین برخورد های نسنجیده و مقایسه های نسنجیده که خواهرم صفحه تلویزیون رو سوزوند واین مدل لج بازی ها و بگو مگوها در خانه باعث میشه والدینی که استعداد چنین پرخاشگری هایی داشته باشند خشونت کنند .
    در هر حال حل مشکل وقتی میسر هست که اول مشکل رو ریشه یابی کنید و سپس دنبال راه کارهای عملی برای حل مشکل باشید

باز هم توصیه میکنم اگر پدر شما حریم شما رو میشکنه باز هم به خودتون حق ندید که بهش بی احترامی کنین چون نه تنها مشکلی حل نمیشه بلکه حرمت شکنی ها عمومیت پیدا میکنه و دیگه هیچ حریمی برای خانواده باقی نمیمونه . در حالی که اگر شما با صبر و تحمل این حریم رو حفظ کردی حداقل یک پناهگاه و یک دیوار از چهاردیواری حریم خانه محفوظ هست و به همون میزان آسیب پذیری اهل خانواده و مشکلات و خشونت ها کمتر میشه .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد